Волонтери ГО “Федерація жінок за мир у всьому світі” у співпраці з Федерацією жінок Польщі та Японії організували у червні 2022 року акції у Польщі і Німеччині. Проекти, приурочені до Всесвітнього дня біженців охопили більш 250 вимушено переселенців із України.

На початку японські партнери відвідали та надали підтримку 10 сім’ям українських біженців у різних містах Німеччини. Українці ділилися своїми турботами про сьогодення, розповідали про втечу від небезпеки в Бучі та Гостомелі.

18 червня у заході Федерації жінок у Варшаві взяли участь 44 особи. Для дорослих психологиня Олександра Сконечна надала практичні поради, як долати стресові ситуації та реагувати на життєві обставини. Діти разом з японськими волонтерами виготовляли за техникою орігамі журавликів, сюрікени, дзиги. Звичайні чупа-чупси в руках маленьких майстрів перетворювалися на японських котиків удачі – манекі-неко. На гостей також чекали музичні та танцювальні виступи, майстер-клас по виготовленню японських суші та ролі від Куміко-сан. Волонтери Федерації жінок отримали надихаючі відгуки дорослих та дітей про захід.

20 червня відбулася зустріч з українськими сім’ями у гуртожитку у Вроцлаві, де вони тимчасово проживають. Голова Федерації жінок Японії Нобуко Оморі виступила з щирою промовою до учасників заходу. Організація передала допомогу більш 50 сім’ям, подарувала дітям іграшки та набори для спорта і творчості. Волонтери презентували традиційну японську культуру через пісні і танець, а також майстер-класи з орігамі. Із натхненням глядачі спостерігали за мистецтвом каліграфії японської майстрині.

23 червня гостей із Японії гостинно зустрів Варшавський будинок культури Dom Kultury “Śródmieście”. Федерація жінок Японії надала підтримку представникам волонтерських центрів у Варшаві, які допомогають українським біженцям та Збройним силам України. Близько 60 польських та українських учасників заходу познайомилися з японською культурою, взяли участь у майстер-класах. А на бамбукові гілки прикріпили різнокольорові паперові смужки, на яких залишили свої побажання. Повернутися на вільну батьківщину та відчувати мир і безпеку – таку надію на майбутнє плекають українці.

Федерація жінок України висловлює вдячність партнерам з Японії та Польщі за психологічну та матеріальну допомогу сім’ям. Нехай спільні зусилля українців та міжнародних партнерів допоможуть скоріше наблизити мир в Україні та у всьому світі. Слава Україні! Героям слава!

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БІЖЕНЦІВ