В рамках виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року та Всеукраїнської акції «16 днів проти ґендерного насильства» в Київській міській державній адміністрації (КМДА) була проведена акція «Сьогодні – просто дівчата, завтра – миротворниці!». Громадська організація “Федерація жінок за мир у всьому світі” долучилася до організації заходу. Його головна мета – привернути увагу влади і громадськості до проблем дівчат і жінок у різних сферах діяльності.
В Колонній залі КМДА зібралися дівчата з різних навчальних закладів м. Києва. «Ця громадська дівоча акція є першим кроком у проведенні широкої інформаційної кампанії, яка в подальшому відбудеться в усіх районах Києва. Дівчата-учасниці «примірятимуть» на себе ролі жінок у різних сферах діяльності: політиці, військовій справі, волонтерській, міжнародній і правозахисній діяльності, в поліції, журналістиці та роботі з молоддю, щоб зрозуміти основні завдання, механізми вирішення питань рівності та справедливості, власної участі у миротворчих процесах», – сказала Ганна Старостенко, заступник голови КМДА, відкриваючи цей захід.
Захід успішно пройшов завдяки підтримці Служби у справах дітей та сім’ї КМДА, КМЦС «Родинний дім», громадських організацій МГО «Школа Рівних Можливостей», ВМГО «Національна організація скаутів України», ГО «Федерація жінок за мир в усьому світі», ВГО “Громадська Ліга Україна-НАТО», МГО “МОЗІРОН” та інших партнерів.
Всі учасниці були розділені на 8 секцій, в кожної з них були гості – експерти, яких представляли жінки-професіонали своєї сфери діяльності.
В секції “жінка-політик” експертом виступила Ганна Старостенко, депутат Київради (КМДА);
“жінка-дипломат” – Галина Науменко, експерт з протоколу;
“жінка-спеціаліст з ґендерних питань” – Любов Глєбова, член ВГО “Громадська Ліга Україна-НАТО”;
“жінка-волонтер” – Тетяна Устінова, консультант Міжнародного жіночого правозахистного центру “Ла Страда-Україна”;
“жінка-громадський діяч” – Катерина Сергеєва, асистент проектів ВГЦ “Волонтер”;
“жінка-експерт з рівних можливостей” – Ірина Коченкова, засновник та виконавчий директор МГО “Школа Рівних Можливостей”;
“жінка-професійний військовий” – Наталія Дубчак, майор Збройних Сил України у відставці;
“жінка-громадянська освіта” – Ярослава Колобова, директор Київського міського центру соціальних служб для сімей, дітей і молоді.
Спілкуючись з відомими жінками-професіоналами дівчата формулювали і потім презентували основні завдання, над якими треба працювати для вирішення питань в різних сферах діяльності. Кожна секція виконала колаж, в якому вони відобразили своє бачення професії жінок-експертів. Окремо працювала секція “Преса”, організовану Інформаційно-творчим агенством “Юн-прес” Київського палацу дітей та юнацтва, завданням якої було отримати інтерв’ю у гостей. Ґендерний інтерактивний театр “Школи рівних можливостей” виступив з виставою «Їхнє життя змінила війна». Захід пройшов плідно.