Зважаючи на важливу роль, яку відіграють жінки у вирішенні проблем, що постали перед нашим суспільством у цьому столітті, ми все більше усвідомлюємо нагальну потребу нового бачення та рішучого лідерства. Саме тому 27 квітня 2017 року у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України Громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі» (ГО “ФЖМС”) спільно з Департаментом військової освіти та науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України провела 10-ту щорічну Міжнародну конференцію, присвячену Дню матері, на тему: «Роль жінок у 21 столітті».

Конференція розпочалася у великій залі Будинку офіцерів з музичного виступу прекрасного жіночого вокального тріо “Зірниця” з м. Вінниця.

З вітальним словом завітав радник президента України Олег Олександрович Медведєв, привітав жінок з Днем матері і висловив надію на плідну співпрацю з жіночими громадськими організаціями.

Представник Міністерства оборони України начальник відділу науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ, полковник запасу Віктор Топальський побажав всім миру і зазначив, що сила України в єдності чоловіків та жінок.

До всіх присутніх звернувся Народний Депутат України VIII скликання Георгій Мепарішвілі, він підкреслив важливість розвитку жіночого руху в нашій країні, особливо на державному та громадському рівнях і сердечно привітав жінок зі святом матері. Разом з господинею свята, головою правління ГО “ФЖМС” Тетяною Коцебою, Георгій Нодарович провів урочисту церемонію нагородження “Жінка року” видатних жінок нашої країни. В номінації “Жінка-мати патріота” нагороду отримала Оксана Кизило – мати наймолодшого Героя України, майора Андрія Кизило. Оксані Борисівні вклонилися всі учасники конференції, серед яких були її рідні, начальник Київського військового ліцею (КВЛ) ім.І.Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, командир 1-ї навчальної роти КВЛ підполковник Юрій Піголь, а також ліцеїсти 1-ї навчальної роти КВЛ, випускником якої був її син Андрій.

В номінації “Жінка-народний депутат” нагороду було вручено Народному Депутату України VIII скликання Світлані Войцеховській. Нагороду “Жінка-педагог” отримала Відмінник освіти України, педагог-філолог, керівник клубу «Відродження», засновниця музею «Українська світлиця» в «Ірпінському економічному коледжі» ВП НУБіП України Зоя Кириченко.

Після яскравого і надихаючого музичного вітання від Роменського дитячого ансамблю ложкарів “Веселі друзі” з щирою промовою до всіх гостей звернулася Моріко Хорі, Президент Федерації жінок Японії, яка помітила унікальну ідентичність багатьох подій, відбувшихся в Україні та Японії, та цінність набутого досвіду.

Дуже надзвичайне враження на учасників конференції справили слова Катаріни Бауер з Федерації жінок Австрії, яка українською мовою без перекладача передала послання до усіх українців, закликавши співпрацювати разом заради досягнення миру в нашій країні та в усьому світі. Коцеба Тетяна разом з колегами провела церемонію нагородження для переможців конкурсу “Жінка року”.

В номінації “Жінка-державний діяч” нагороди були вручені Людмилі Манчак – Відміннику освіти України, директору Будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва і Ларисі Пасевіній – завідуючій відділом обслуговування у Роменській міській бібліотеці для дорослих. Нагороду «Жінка-багатодітна мати» отримала Яна Яновська – мати трьох дітей, логопед-дефектолог, керівник Гуманітарного штабу ГО “Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців”. Нагорода “Жінка-волонтер” перейшла в руки Валентині Войцехівській – поетесі, представнику ВГО “Поступи жінок-мироносець”. В номінації “Жінка-митець” нагороди також знайшли своїх героїнь, якими стали Марина Саркісян – художник, дизайнер, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України і Валентина Біган – композитор, поет, член Київського міського відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

Підсумки діяльності ГО “ФЖМС” за 2016 рік були добре висвітлені в відео-звіті. Про цілі організації розповіла в своїй промові Тетяна Коцеба, нагадав про історичну цінність жіночих рухів, які повинні виховувати майбутніх лідерів суспільства на засадах миру, гармонії та любові. Тетяна Юріївна підкреслила, що не буде миру, доки не буде вирішення конфліктів між чоловіком та жінкою, цінність яких однакова; коли вони будуть пишатися не силою чи красою, а взаємною любов’ю, і брати відповідальність на себе, що включає в себе активний вклад та велику надію на світле майбутнє подібно до весни, яка подобається усім. Після цієї надихаючої промови відбулося нагородження переможців дитячого конкурсу “Моя мама найкраща” , який ГО “ФЖМС” проводить разом з Всеукраїнською газетою “Справи сімейні” до Дня матері.

Також була проведена святкова лотерея з розіграшем цінних призів.

Високу ноту конференції, взяту з самого початку, завершив неперевершений виступ Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України.

Дякуємо всім представникам громадських організацій, державних установ, видатним митцям, освітянам, науковцям, міжнародним гостям з Японії, Австрії, Словенії, Белорусії та інших країн, представникам з різних регіонів України та киянам за участь у 10-тій ювілейній конференції ГО “ФЖМС”! Хай розквітне Україна, як в погожі дні весна, завдяки нашим спільним активним зусиллям і великій мрії про мир та гармонію в родинах, суспільстві, країнах та всьому світі!

10-ТА ЮВІЛЕЙНА МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЛЬ ЖІНОК У 21 СТОЛІТТІ»