13 травня 2019 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася міжнародна конференція “Жінка-берегиня: від гармонії у сім’ї до гармонії у світі”, присвячена Дню матері. Організатором заходу, в якому взяли участь понад 500 учасників, виступила Громадська організація “Федерація жінок за мир у всьому світі”.

У заході взяли участь представники громадських організацій, державних установ, видатні митці, освітяни, науковці та гості з Іспанії, Литви, Японії, Південної Кореї.

Відкрив конференцію Заслужений артист України Дмитро Андрієць зворушливими піснями “Благослови” і “Бо ти така”. Із вітальним словом до присутніх звернулася голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ольга Богомолець. “Мало бути тільки мамою і мати мінімум троє дітей, коханою дружиною… Треба мати здібності, щоб змінювати реальність навколо себе. Майбутнє нашої держави – воно в руках жінок,” – підкреслила пані Ольга.

Від голови міжнародної Федерації жінок Юлії Мун передали привітання з Кореї, у якому вона закликала всіх жінок і матерів зосередитися на забезпеченні здорового і збалансованого навчання для молоді, як у сім’ях, так і в школах. І також відеопривітання з США від Ангеліки Селле – віце-президента міжнародної Федерації жінок.

Голова Федерації жінок Іспанії Марсіа Де Абрєу виступила з промовою на тему: “Роль сім’ї у сприянні патріотизму серед молодого покоління”. Зокрема вона підкреслила: “Наша задача — побудувати світ миру, починаючи з цінностей істинної материнської любові. Однією з цілей жіночої федерації є виховання молодого покоління в дусі патріотизму. Наше бачення полягає в тому, що справжній патріот може вирости з сім’ї шанобливих дітей. Патріот – це не той, хто любить свою країну за те, що вона йому дає, а той, хто прагне служити і допомагати своїй країні заради її процвітання”.

Заступник голови Спілки жінок України Світлана Демчак розказала, як вона пройшла шлях від домогосподарки до громадського діяча, і яким чином вона долає міжнаціональні бар’єри у своїй родині.

Голова правління ГО “ФЖМС” України Тетяна Коцеба у своїй промові наголосила: “Сім’я – це вічно незмінний оплот. Проте сьогодні ми є свідками намагань змінити саму структуру сім’ї. Щойно ми затвердимо еталон сім’ї, вона більше не зміниться — ні через десять, ні через сто, ні навіть через тисячу років”.

Під час конференції відбулася урочиста церемонія нагородження дев’яти успішних жінок України званням “Жінка року”.

Нагороди у номінації “Жінка – митець” отримали Народна артистка України, відома акторка кіно та театру, громадська діячка Раїса Недашківська і мистецтвознавиця, журналістка, художниця, громадська діячка Валентина Єфремова.

У номінації “Жінка – науковець” відзначили інженерку в галузі космічних технологій та кібернетики, чудову педагогиню, художницю, письменницю і поетесу Тетяну Кудінову.

У номінаціях “Жінка – громадський діяч” – голову ГО “Новоград-Волинська міська організація жінок” Ларису Шутову, “Жінка – державний діяч” – директорку Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації в місті Боярка Ангеліну Лахтадир, “Жінка – багатодітна мати” – голову ГО «Спілка багатодітних сімей «Шанс» і мати п’яти дітей Наталію Бовтун.

Нагороди “Жінка – освітянин” отримали за педагогічну , наукову і активну громадську діяльність Галина Коломоєць. “Жінка – педагог” – доктор філософії у сфері музичної педагогіки, заслужений діяч естрадного мистецтва України Світлана Садовенко, і художній керівник народного художнього колективу “Ансамбль танцю “Вітамінчики”, Відмінник освіти України Олена Мельник.

Конкурс “Жінка року”, який 12 років поспіль організує Федерація жінок України, сприяє розвитку жіночого лідерства в суспільстві незалежно від віку, національності, релігійних та культурних поглядів, і також збереженню традиції шанування матерів, як однією з центральних сімейних традицій українського народу.

12-ТА МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ЖІНОК