На рідній землі Лесі Українки 23 лютого 2019 року Громадські організації “Федерація жінок за мир у всьому світі” (ГО “ФЖМС”) та “Новоград-Волинська міська організація жінок” організували Фестиваль сімей “Лесиними стежками”. На початку фестивалю в музеї родини Косачів відбулася культурно-мистецька акція “Рушник Олени Пчілки”, до якої долучились міжнародні гості з США, Франції, Аргентини, Південної Кореї, Японії та Африки.

2019 рік розпорядженням мера м. Новоград-Волинський з нагоди 170-ї річниці від дня народження матері Лесі Українки, письменниці, громадської діячки, меценатки оголошен роком Олени Пчілки (справжнє ім’я Ольга Петрівна Косач). Директор музею Людмила Гамма провела екскурсію по музею родини Косачів та запросила делегацію на вишивання унікального рушника-оберега: «Полотно протяжністю 24 метри було виткано з коноплі понад століття тому і знаходилося в місцевого колекціонера. Дізнавшись про те, що в музеї планують організувати вишивання рушника із зображеннями орнаментів, зібраних Оленою Пчілкою в Звягельському повіті, чоловік передав історичну тканину для майбутнього рушника, що за час нелегкої і довготривалої праці стане невід’ємною частиною музею родини Косачів».

Після музею міжнародна делегація прибула в міський Палац культури ім. Лесі Українки, де взяла участь у Фестивалі сімей. У вестибюлі проводилися презентація українських рушників та хусток Людмили Грабовенко, виставка робіт творчих родин м. Новоград-Волинський, розважальна програма для дітей та майстер-класи від іноземних волонтерів ГО Культурний центр “Сан”.  

На сцені Палацу культури Голова Правління ГО “ФЖМС” Тетяна Коцеба урочисто відзначила і нагородила дипломами та цінними подарунками 71 сім’ю. Серед них були медики, освітяни, військові, культурні та громадські діячі, молоді та спортивні сім’ї, багатодітні родини. Саме вони є гордістю міста і творять його історію.

Церемонія нагородження тісно перепліталася з музичними номерами від творчих родин м. Новоград-Волинського і гостей фестивалю – Народної артистки України Раїси Недашківської та Заслуженої артистки України Руслани Лоцман. 

Незламний дух, патріотизм та талант Лесі Українки успадкували звягельські родини і проявили на фестивалі величну силу сімейних цінностей та родинних традицій, які захищають Україну! 

ФЕСТИВАЛЬ НА БАТЬКІВЩИНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ