Напередодні Дня матері у Києві в готелі «Прем’єр Палац» відбулася VІІ щорічна Міжнародна конференція «Роль світової миротворчої жіночої спільноти у побудові сталого миру». Цьогоріч на конференції обговорювали роль жіночих організацій у поширенні цінностей істинних сімей та сприянні міжурядовій співпраці задля побудови стабільного миру. До участі у конференції прибули представники громадських організацій, державних установ, видатні митці, освітяни, науковці та іноземні гості з Європи, Японії.
– Важливою метою громадських організацій є дипломатія і налагодження гармонійних стосунків між різними сферами суспільства, державою та спільнотою, між країнами, – зазначила голова правління Федерації жінок за мир у всьому світі Тетяна Коцеба. – Серед громадських організацій жіночі займають особливе місце, тому що мають втілити у своїй діяльності базові риси характеру, притаманні жінці й матері, – а саме, прагнення до гармонії шляхом любові, самопожертви. Жінки достеменно знають, що будь-які непорозуміння втрачають значення, як тільки заговорить справжня любов. Отже, саме жінки мають зробити перший крок до поєднання розділеного суспільства, до відновлення взаєморозуміння та єдності, які стануть основою для розвитку та процвітання.
Для учасників конференції і гостей співає солістка Національної опери України, лауреатка премії імені Дмитра Луценка Олена Гончарук.
Традиційно, під час цього заходу, відбулася щорічна церемонія нагородження «Жінка року». У номінації «Жінка журналіст» нагороду отримала колега Алла Малієнко, відповідальний секретар Київської організації Національної спілки журналістів України. Володимир Вовк, завідувач відділу з питань сімейної політики управління сім’ї, молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді і спорту привітав і вручив від імені КМДА Аллі Малієнко орден «Знак пошани».
Схвильовано читала свої вірші поетеса, педагог Зоя Солярик, яка отримала перемогу в номінації «Жінка митець».
У номінації «Жінка-діяч соціальної сфери» нагороду отримує Ольга Іванівна Юрченко, директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з дня його створення. Під її керівництвом Центр став одним з найкращих не лише в області, але й в Україні.
Нагороду «Жінка року» у номінації «Жінка-ветеран» отримує Нінель Яківна Тихонова. Тільки-но Ніні виповнилося 16 років, як вона пішла на фронт… Сьогодні цій невгамовній, енергійній, життєрадісній жінці 87 років! Та головне – не роки, а любов до життя!
Нагороду «Жінка – олімпійська чемпіонка» отримує талановита біатлоністка Юлія Валентинівна Джима, чемпіонка Олімпійських ігор 2014 року у Сочі, срібна призерка чемпіонату світу, переможниця та призерка етапів кубка світу з біатлону, дворазова чемпіонка Європи в естафеті, призерка Кубка Європи з біатлону. Справжня донька свого батька, українського біатлоніста Валентина Джима, який брав участь в Олімпійських іграх у Ліллехаммері та став хрещеним батьком доньки в біатлоні.
Нагороди вручають Голова міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Юріївна Коцеба та заступник начальника управління соціального захисту сімей Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України Федір Валерійович Фомін.
Почесний Президент Федерації жінок за мир у всьому світі Австрії доктор Марія Ріль зачитала вітальне звернення Президента Міжнародної Федерації жінок за мир у всьому світі Мун Лан Янг.
З рук Марії Ріль нагороди отримали: «Жінка-державний діяч» – Тетяна Василівна Біляк, «Жінка-педагог» –директор Тетіївського районного Центру позашкільної освіти Марія Степанівна Дімова та «Жінка-митець» Зоя Солярик.
Вже добре відоме в Україні ім’я Норіко Фуджіу. Вона – Голова японського відділення Федерації жінок за мир в усьому світі України. З її рук нагороди отримують в номінації «Жінка-громадський діяч» – Ніна Іванівна Курбацька. 15 років Ніна Іванівна очолює громадське об’єднання «Жінки Оболоні», мета якого є захист прав жінок та дітей. Державна влада високо оцінила діяльність Ніни Іванівни, нагородивши її орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня, а Голова Київської міської державної адміністрації відзначив Ніну Іванівну «Знаком пошани» та почесним званням «Киянка року-2009». Ніна Курбацька має двох синів, 5 онуків та двох правнучок.
У номінації «Жінка-підприємець» перемогу дістає Тетяні Борисівні Абрамова, засновниця будинку моди «Ріто». Це підприємство вона створила у 1992 році разом з дизайнером Оленою Дерев’янко. У 2001 році Тетяна Абрамова стає «Людиною року» в номінації «Лідер малого та середнього бізнесу».
Якщо треба поговорити, то на це у нас здатні чоловіки, а якщо щось конкретно зробити – жінки, – жартуючи говорить пані Тетяна.
Оплесками зустрічають «Жінку року» у номінації «Багатодітна мати» – Світлану Володимирівну Винограденко, мама 4 дітей. Світлана Володимирівна – активна та різнобічна людина: засновник та голова правління «Міжнародної організації за збереження і розвиток народу», лікар-реабілітолог та масажист, інструктор ЛФК, ведуча курсів «Як стати здоровим за допомогою свого тіла», кандидат психологічних наук, майстер спорту з лижних гонок. Світлана Винограденко живе під девізом: «щастя, здоров’я, успіх — для всіх!» Свою сім’ю вважає своїм щастям і потенціалом.
Квітами й оплесками вшанували жінок в усіх номінаціях усіх семи конференцій.
У рамках конференції відбулося нагородження переможців конкурсу дитячих творів «Моя мама – найкраща». Цього року на конкурс надійшло понад 50 робіт. Андрій Лесів, головний редактор газети «Справи сімейні» вручив дипломи й подарунки юним переможцям. Ними стали Катерина Безугла, Даша Заброда та Артем Сорокін.
Учасників та гостей конференції своїми виступами порадували: Олена Гончарук, солістка Національної опери, лауреат мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», зразковий дитячий колектив «Ладоньки» (керівник Світлана Садовенко) та вокальний квартет «Гетьман».