22 серпня 2019 року до Дня Прапора України та 28-ї річниці Дня Незалежності України Громадська організація “Федерація жінок за мир у всьому світі” організувала концерт. Захід відбувся у міському клінічному госпіталі, який розташований в Пущі-Водиці Київської області.

Представниці Федерації жінок провели зустріч з внутрішньо переміщеними особами. Багато хто з них постраждав від контузії. Обстріли та вибухи призвели до посттравматичного синдрому. Найголовніше — це емоційно-психологічна реабілітація пацієнтів. Тому після медикаментозного лікування виникла потреба в кімнаті для реабілітації. В неї постраждалі можуть спілкуватися, читати книжки. Кімнату прикрасили картинами художників та талановитих дітей.

В Україні віруючі люди святкували Свято меду. Волонтери Федерації жінок придбали у відомого пасічника мед для вимушених переселенців. Наші волонтери стали вже друзями, яким люди можуть довірити свої зворушливі до сліз історії війни.

Катя Л., дівчинка 8 років, розповіла, як її тато та мати, що дістали поранення внаслідок обстрілів, помирали у неї на руках. Після цього дівчинка перестала розмовляти. Зараз вона знаходиться на лікуванні.

Сергій П., 24 роки, розповів про те, як тікав вночі з зони АТО, а саме коли міг тільки повзти, а не йти, постраждало тіло. Вся частина шкіри на животі була стерта до внутрішніх органів. Після цього в тяжкому стані хлопцю неодноразово робили пересадку шкіри.

Багато хто був свідками того, як гинули люди, як руйнувалися будинки, пережили реальну загрозу їхньому життю, життю їхніх близьких. Це дуже впливає на стан і особистість, на те, як вимушені переселенці взагалі адаптуються. Соціальна, матеріальна, а також психологічна підтримка надзвичайно важлива для нового старту в їхньому житті.

КОНЦЕРТ ТА РЕАБІЛІТАЦІЙНА КІМНАТА У ГОСПІТАЛІ ПУЩІ-ВОДИЦІ