В Канівському коледжі культури і мистецтв 2 березня 2019 року відбувся літературно-мистецький захід «Роде наш красний» в рамках Всеукраїнського фестивалю “Шевченко у моїй родині”, який ініціювала громадська організація “Федерація жінок за мир у всьому світі” (ГО “ФЖМС”). Голова Правління ГО “ФЖМС” Тетяна Коцеба разом з партнерами та іноземними студентами з Франції, Японії, США, Аргентини, Південної Кореї відвідали Канівський музей Тараса Шевченка та Тарасову гору, щоб вшанувати Великого Кобзаря.

Екскурсію влаштувала завідуюча організаційно-масовим відділом Будинку дитячої творчості Шевченківського району м. Києва Тамара Котеля. В музеї Канівського коледжу культури і мистецтв міжнародна делегація зустрілася з родиною наукових працівників Шевченківського національного заповіднику Зінаїдою Тарахан-Березою і Віктором Тараханом. Колекцію українських хусток та рушників, серед  яких особливий вишитий до 200-річчя з дня народження Кобзаря 5-метровий рушник, презентувала Людмила Грабовенко. В цей час в коледжі збиралися гості і учасники фестивалю. Діти з батьками приймали участь у майстер-класах з народного декоративно-прикладного мистецтва, які проводили викладачі і студенти коледжу.

Родинне свято урочисто розпочав організатор і ведучій заходу – викладач Канівського коледжу культури і мистецтв, голова Канівської міської організації ветеранів України Василь Тулін. На фестиваль були запрошені родини, які присвятили своє життя науковій та культурній праці, продовжують династії учителів, лікарів, а також творчі та багатодітні сім’ї. Серед них перебувало сім сімей, які виховують від трьох до шести дітей, та лідер – родина Бахімових – яка виховує дев’ятеро дітей.Укранськими піснями та патріотичним духом Шевченка заряджала глядачів Заслужена артистка України Руслана Лоцман. Під час виступу вона презентувала відеоряд свого весілля з чоловіком, яке відбулося саме в Каневі, на Тарасовій горі з кулішем та народними піснями. 

З вітальними словами виступили Канівський міський голова Ігор Ренькас, Голова Правління ГО “ФЖМС” Тетяна Коцеба, Директор ГО Клубна система “Нове життя” Світлана Винограденко. Вони щиро подякували родинам за самовідданність і єдність, відповідальне і патріотичне виховання дітей, збереження сімейних цінностей та передачу родинних традицій наступним поколінням. Кожна родина урочисто була відзначена дипломами та цінними подарунками. Музичні вітання дарували Заслужена артистка України Руслана Лоцман, Народний артист України Євген Коваленко, українська композиторка Ольга Янушкевич та студенти коледжу. Наприкінці всі гості і учасники фестивалю були запрошені на фуршет, де мали змогу спілкуватися і обмінюватися своїми враженнями від заходу.

ГО “ФЖМС” особливо дякує меру м. Канів Ігору Ренкасу і всім організаторам та партнерам заходу, які долучилися до створення родинного свята в м. Канів! Нехай добро і мир панують в Україні, як заповідав нам Тарас Шевченко: “І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій…”

ФЕСТИВАЛЬ “ШЕВЧЕНКО У МОЇЙ РОДИНІ” В КАНЕВІ