28 квітня 2011 року в готелі «Русь» відбулася IV щорічна міжнародна конференція «Материнська любов подолає горе, біль і тривогу», присвячена Дню матері. Організатор свята — МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі».

Материнська любов завжди була тією силою, яка навіть у найважчі часи надихала нас віддавати себе заради інших людей, своєї країни та світу, забуваючи про себе. Під час цьогорічної конференції, яка також присвячена 25-й річниці трагедії Чорнобиля, обговорювався вплив жінки та матері на формування цінностей суспільства, а також роль національних та міжнародних недержавних організацій у поширенні загальнолюдських цінностей істинної сім’ї. Традиційно під час конференції відбулася щорічна церемонія нагородження «Жінка року».

У конференції взяли участь представники громадських організацій, державних установ, видатні митці, освітяни, науковці.

Відкрила програму радник-протоколіст з багаторічним стажем, Статс-дама Шведського королівського двору Галина Олексіївна Науменко, яка зазначила здатність наших жінок вирішувати складні життєві ситуації, які роблять їх сильнішими.

Тетяна Юріївна Коцеба, Голова Правління Федерації жінок в Україні у своєму виступі підкреслила, що матері взяли на себе важкий тягар у подоланні наслідків Чорнобильської аварії. Жінка, своїм люблячим серцем зможе розтопити горе, біль і тривогу. Вірна дружина, любляча мати створює гармонію та злагоду у сім’ї.

Учасників конференції також привітали та висловили своє бачення ролі жінки-матері у сучасному суспільстві гості з інших країн: Наомі Шінохара з Японії, та Ольга Володимирівна Вакулинська з Росії.

Цього року в урочистій атмосфері нагороди отримали десять видатних жінок у різних номінаціях.

Валентина Миколаївна Пастушина — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-педагог». Валентина Миколаївна працювала вчителем біології та хімії у Прип’яті з 1972 року, а у 1986-му брала участь у ліквідації наслідків аварії та евакуації прип’ятських дітей. Вона згуртувала навколо себе евакуйовані родини і створила разом з іншими потерпілими від чорнобильської катастрофи громадську організацію «Діти Чорнобиля» Оболонського району м. Києва, центр реабілітації потерпілих від аварії дітей та їх батьків. За свою громадську роботу Валентина Миколаївна нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня, пам’ятною медаллю «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», Грамотою Міністерства Надзвичайних Ситуацій, Міністерства освіти та науки, та багатьма іншими нагородами.

Зінаїда Миколаївна Сільченко — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-героїня». Зінаїда Миколаївна у 17 років добровільно пішла до Школи особливого призначення Українського штабу партизанського руху, отримала звання старшого сержанта, пройшла війну. Після війни Зінаїда Миколаївна Сільченко закінчила історичний факультет Львівського педінституту, згодом захистила кандидатську дисертацію, працювала в Інституті філософії Академії наук України. З 1993 року вона бере участь у ветеранському русі, у 1999-му очолює Комітет жінок ради Київської міської організації ветеранів. Під її керівництвом вийшла з друку книга «В ім’я життя», в альманасі «Пам’ять серця» надрукована низка нарисів, спогадів про подвиги радянських жінок-фронтовичок, народжених на Україні, які брали участь в обороні та визволенні України від фашистських загарбників. Зінаїда Олександрівна була нагороджена орденом «Вітчизняної війни» ІІ ступеню, орденом «За мужність», Почесною грамотою Верховної Ради України, медаллю «Ветеран праці», «Відмінник вищої школи» та «За доблесну працю».

Світлана Павлівна Причина — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-медик». Світлана Павлівна чуйна та лагідна мати трьох дітей, гарна господиня та кваліфікований сімейний лікар. Вже 35 років вона працює головним лікарем медичної амбулаторії у селі Кашперівка Київської області, приходячи на допомогу хворим. За самовіддану працю її неодноразово нагороджували похвальними листами та подяками від Міністерства охорони здоров’я, районної та сільської рад.

Валентина Геннадіївна Тертична — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Багатодітна мати». Валентина Геннадіївна одна виховує трьох синів, а також бере активну участь у роботі Об’єднання багатодітних сімей «Оріяна», користується повагою серед багатодітних родин.

Альвіна Георгіївна Кальченко — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-митець». Альвіна Георгіївна десять років працювала солісткою Національного академічного театру опери та балету імені Т.Г. Шевченка, а після сольної кар’єри розпочала діяльність балетмейстера-педагога. Її школу й досі з вдячністю згадують випускниці Київського хореографічного училища, нині — лауреати міжнародних конкурсів, і «Української академії балету», яку створила і очолює Альвіна Георгіївна.

Ганна Василівна Матіко-Бубнова — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-громадський діяч». Вже понад 16 років під керівництвом Ганни Василівни Матіко-Бубнової займається доброчинною діяльністю Міжнародний благодійний фонд Святої Марії.

Через свої меценатські стипендії фонд дав дорогу у велике мистецтво 175 обдарованим дітям. Фонд також турбується про бідних, надає допомогу дітям, проводить конкурс краси для сиріт «Снігуронька року». За свою невтомну працю заради розвитку культурних надбань країни Ганна Василівна удостоєна почесного звання «Заслужений працівник культури України», нагороджена також орденом княгині Ольги II ступеня і багатьма іншими громадськими та державними винагородами.

Тетяна Георгіївна Семикіна — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-олімпійська чемпіонка». Тетяна Георгіївна — майстер спорту міжнародного класу з веслування на байдарках та каное, заслужений тренер України, бронзова медалістка Олімпійських Ігор 2004 року, срібна призерка чемпіонату світу, дворазова чемпіонка Європи та світу.

Людмила Борисівна Дригало — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-меценат». Людмила Борисівна — мати трьох дітей і дбайлива бабуся. Крім того, що вона очолює компанію-лідера на ринку заморожених продуктів України, вона бере активну участь у громадській діяльності, є членом Української торгово-промислової палати, регіональним представником Міжнародної Торгової Палати, головою міжнародного благодійного фонду «Наша спадщина».

Анастасія Степанівна Кобзаренко — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-діяч культури». Анастасія Степанівна вже 45 років очолює «Національну бібліотеку України для дітей». За цей час вона реалізувала будівництво нового приміщення бібліотеки для дітей з унікальною архітектурою та художнім оформленням, яка стала зразково-показовою установою м. Києва.

Галина Михайлівна Козлова — нагорода «Жінка року-2011» у номінації «Жінка-державний діяч». Галина Михайлівна директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім». Вона приділяє багато уваги популяризації та збереженні кращих родинних традицій. Під керівництвом Галини Михайлівни проводяться програми підтримки жінок, бажаючих реалізуватися в професійний сфері, «Почни власну справу», програми допомоги жінкам, постраждалим від насильства в сім’ї, цикли програм і тренінгів для молодих сімей та діток, професійні юридичні та психологічні консультації, та багато інших проектів. Діяльність Галини Михайлівни та центру, який вона очолює, неодноразово відзначена Головою Дарницької районної у місті Києві державною адміністрації, грамотами державних установ та громадських організацій.

Конференцію прикрасили чудові музичні вітання у виконанні народної артистки України, кавалера Ордену княгині Ольги ІІІ ступеня, Лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, Діани Гнатівна Петриненко, заслуженої артистки України, Наталії Шелепницької, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ірини Персанової, народного артиста України Гурбана Аббасова.

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ “МАТЕРИНСЬКА ЛЮБОВ ПОДОЛАЄ ГОРЕ, БІЛЬ І ТРИВОГУ” 2011 Р.