Нещодавно в столиці України відбулася V Міжнародна конференція «Жінка — миротворець у сім’ї, країні та світі», яка була присвячена Дню матері. Під час конференції обговорювалися питання про роль жінки та матері у формуванні мирного суспільства, а також про участь національних та міжнародних недержавних організацій у поширенні загальнолюдських цінностей.

Жінки в Україні, немов цілюще джерело. Вони живлять своєю енергією навколишній світ і, як маків цвіт, несуть красу та радість буття.

Мужньо та мудро, як княгиня Ольга, дбають про державне. Прославляють своїм талантом національні святині та виводять їх, як Леся Українка, на світовий рівень. Соломія Крушельницька сприяла культурному розвитку України не тільки своїм непересічним талантом, а й внутрішніми гуманними рисами. А мати-героїня Олександра Деревська, 110-ту річницю з дня народження якої відзначає цього року на державному рівні українське суспільство, несла своїм життєвим прикладом споконвічні поняття: добро, милосердя, жертовність. Лариса Степаненко — нагорода «Жінка року-2012» у номінації «Жінка — державний діяч»

Голова Правління Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Коцеба

Голова Правління Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Коцеба привітала присутніх з святом Дня матері. Як мати п’ятьох дітей, Тетяна Юріївна знає яка нелегка доля жінки-матері, і як важливо були люблячою берегинею для своєї родини й одночасно слугувати суспільству. Керуючи жіночою громадською організацією, вона прагне власним прикладом показати молоді, як важливо будувати сім’ї в любові та взаємній повазі. А нещодавно, до її досить поширеної громадської праці, приєдналося ще одне поле діяльності в КМДА. Пані Тетяну призначено головою громадської Ради з сімейної політики при Головному управлінні сім’ї та молоді КМДА.

Головною метою Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» є збереження миру на планеті. Дійсно, кому, як не жінці, берегині сім’ї, вірній соратниці свого чоловіка, активістці сучасного соціуму, шукати шляхи для практичних кроків. Що ж ми можемо зробити, щоб наші діти виросли соціально активними, порядними, люблячими людьми? Як попередити негативні наслідки розвитку суспільства, розповсюдження наркотиків, ігроманії, залежності від комп’ютерних ігор тощо.

Безліч питань турбує сучасний соціум, але відповіді закладаються в сім’ї, на прикладах відносин у родині. Якщо сім’я буде повноцінною, здоровою, буде здоровим і суспільство, — впевнена пані Тетяна. Завдяки відеопрезентації, яка красномовно розкривала плідну діяльність організації, учасники конференції дізналися про заходи, що були проведені за звітний період.


З вітальним словом виступила Ольга Арканова-Чорна — заступник начальника Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту КМДА. В обговоренні доповіді взяли участь і гості з зарубіжних країн: регіональний представник Федерації жінок в Північній Англії місіс Джозефа Борові, голова Українського відділення МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» в Японії  Фуджіу Норіко. Жінки приділили увагу питанням виховання молоді, визначали шляхи для збереження людської гідності.

Як з’ясувалося, у кожній державі свою роботу жінки-миротворці здійснюють у групах волонтерів, і долають тисячі кілометрів, щоб розповісти про свою діяльність, як голова Українського відділення МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» в Японії Фуджіу Норіко. Понад 15 років вона займається волонтерством і її родина з розумінням відноситься до її громадської діяльності. Вона впевнена, що такі поняття, як щастя та мир, треба виховувати насамперед у родинах. Традиційно, під час конференції, відбулася церемонія нагородження «Жінка року»

Серед номінанток цього року були авторитетні представниці українського соціуму.

Галина Яблонська — нагорода «Жінка року-2012» у номінації «Жінка-митець»

Нагородами були відзначені: керівник Всеукраїнської громадської організації «Спілка жінок України» Марія Орлик — номінація «Жінка -громадський діяч», відповідальний секретар Київської Спілки журналістів Алла Малієнко – як «Жінка-журналіст», народна артистка України Галина Яблонська отримала нагороду «Жінка-митець», дворазова олімпійська чемпіонка, п’ятиразова чемпіонка світу, чотириразова чемпіонка Європи та «Кращий яхтсмен світу 1997 року» Олена Пахольчик — «Жінка — олімпійська чемпіонка». Нагородою «Жінка-науковець» була відзначена доцент кафедри іноземних мов Інституту міжнародних відносин м. Києва Олена Григорова, «Жінка — працівник культури» — Ніна Кузнецова, Заслужений працівник культури, директор Палацу культури «Дарниця».

«Жінка — багатодітна мати» — Любов Мулярчук, голова громадської організації «Рада багатодітних сімей «Материнська любов» Шевченківського району міста Києва

«Жінка-педагог» — Ніна Покотило, голова громадської організації «Земляцтво “Позняки” у місті Києві», «Жінка-медик» — Ірина Сигаєва, Заслужений лікар України, лікар поліклініки Кабінету Міністрів України.

У концертній програмі звучали українські пісні в яких оспівувалася життєва мудрість, краса жінки та родинне щастя.

Лунали пісні у виконанні народного аматорського вокального ансамблю «Намисто», вокального ансамблю Центру культури та мистецтв Національного авіаційного університету м. Києва «Сьоме почуття».

Зачарували своїми виступами хорова група Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка» та виступ фольклорно-етнографічного ансамблю «Голосухи». Оваціями зустріли учасники конференції Лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Дмитра Андрійця, який захоплено виконав італійську пісню «О, соле міо».

Хорова група заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка»

Учасниць та гостей конференції, а ними були представники громадських організацій, державних установ, видатні митці, освітяни, науковці, поєднало бажання бути корисними не тільки своїм родинам, а й суспільству в цей нелегкий час виживання. Такі зустрічі надають кожній жінці духовну гармонію, впевненість у своєму призначенні на землі.

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЖІНКА — МИРОТВОРЕЦЬ У СІМ’Ї, КРАЇНІ ТА СВІТІ» 2012Р.