2-5 листопада 2017 року представники Громадської організації “Федерація жінок за мир у всьому світі” (ГО “ФЖМС”) України взяли участь в Європейському саміті «Роль жінок-лідерів та матерів у сприянні інтеграції та єдності в Європі». Саміт відбувся в Португалії та зібрав понад 120 жінок, активних урядових та громадських діячів з майже всіх європейських держав. Програма розпочалася 2 листопада з сесії у Парламенті, Національної Асамблеї Португалії.

 Вісім депутатів Португалії та Іспанії поділилися ситуацією інтеграції та єдності в Європі та важливою роллю жінок у цьому процесі. Того дня програма продовжувалася поїздкою до міста Кашкайш, де учасники могли обговорити в ратуші тему “Внесок жінок у запобігання насильству та заохочення інтеграції”.

Наступного дня програма пройшла в університеті Лусофон як публічний симпозіум, присвячений міжнародній кризі біженців та мігрантів та питанню універсальних прав. Спікери з Німеччини, Польщі, Нідерландів та інших країн поділилися тим, як жінки можуть сприяти вирішенню таких гарячих громадських питань, а також соціальному миру в цілому.

Тема біженців та мігрантів продовжувалася у Муніципальній Асамблеї міста Лорес, де представники уряду з Португалії, Іспанії та Італії представили нові ідеї щодо соціальної інтеграції та безпечних міст.

4 листопада всі учасники мали захоплюючу поїздку до міста Фатіма – одного з найважливіших католицьких святинь у світі, присвяченому Діві Марії. А в останній день саміту ФЖМС України мала шанс представити свою діяльність перед учасниками саміту під час моделювання кращих практик жіночого лідерства.

УЧАСТЬ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ САМІТІ В ПОРТУГАЛІЇ